• Pokaz historyczny w wykonaniu grupy "Patriotic"

• ​​​​

Dziś w naszej szkole odbył się pokaz historyczny w wykonaniu grupy "Patriotic". Panowie w skrócie omówili temat konfliktów w XX wieku w Europie. Uczniowie dowiedzieli się wiele informacji na temat historii Kampanii Wrześniowej i wydarzeń z II Wojny Światowej. Podczas pokazu chętne osoby zaangażowane były do pomocy przy krótkich scenkach nawiązujących do wydarzeń z okresu wojennego. Uczniowie mogli również przymierzyć , obejrzeć i zapoznać się z eksponatami i replikami broni. Cała społeczność szkolna bierze udział w akcji MEiN #SzkołaPamięta

• Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• 21 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – niezwykle wartościowe i piękne święto, zachęcające nas do bycia miłym i otwartym na drugiego człowieka. Cała społeczność szkolna również w tym dniu wzięła udział w akcji charytatywnej, prowadzonej przez Fundację Z SERCA DLA SERCA: „Zbudujmy Dzieciom Dom” na dokończenie budowy hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci. Ubrani w kolor przewodni -biały, stworzyliśmy łańcuch życzliwości by pamiętać o odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.

• Finał Diecezjalnej Olimpiady Wiedzy Liturgicznej

• Do Sandomierza na finałową rozgrywkę Olimpiady Wiedzy Liturgicznej zakwalifikowało się dwadzieścia dwie osoby z klas szkoły podstawowej. Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Sakramenty w służbie komunii – kapłaństwo”. Rozstrzygniecie olimpiady odbyło się w auli Instytutu Teologicznego w Sandomierzu, gdzie wyłoniono zwycięzców.

Finaliści mieli za zadanie rozwiązać test składający się z dwudziestu pytań.

W imieniu Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza organizatorzy podziękowali księżom, siostrom zakonnym i katechetom za przygotowanie merytoryczne i opiekę nad finalistami oraz pogratulowali zwycięzcom i wręczyli im nagrody.

Pierwsze miejsce w finale konkursu zdobyła Iga Bielecka, drugie Aleksandra Paszko – obie ze Stalowej Woli z parafii Opatrzności Bożej, a trzecie Franciszek Lenartowicz z parafii Bidziny, reprezentujący dekanat Ożarów.

• Wizyta pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jakubowicach

• Z okazji zbliżającego się Święta Odzyskania Niepodległości, delegacja naszej szkoły złożyła wieńce i zapaliła znicze pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jakubowicach oraz na zbiorowych mogiłach żołnierzy poległych w I i II wojnie światowej z Bidzinach. Biorąc udział w akcji MEiN #SzkołaPamięta nasi uczniowie kształtują pozytywne postawy przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury, tradycji oraz symboli narodowych.

• Narodowe Święto Niepodległości

• "Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem, a staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmującym dane terytorium."

Józef Piłsudski

w Szkole Podstawowej w Janowicach

Obchody 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczczono podczas uroczystej akademii w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I, III i IV, którzy uczynili tę chwilę wzruszającą i podniosłą. Podczas tej uroczystości przypomniana została również historia niewoli naszej ojczyzny. Po raz kolejny społeczność Szkoły Podstawowej w Janowicach wzięła udział w akcji MEiN #SzkołaDoHymnu.

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

• 5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek a my Ananaski już dziś świętowaliśmy tą ważną dla każdego dziecka datę. Każdy z nas ma swojego ulubionego bohatera czy to bajki czy baśni. Przedszkolaki opowiadały o swoich ulubionych bohaterach a niektórzy nawet przebrali się za te postacie Było wiele zagadek i zadań, tańce i praca plastyczna przypominająca starą metodę tworzenia bajek.

• „Szkoła pamięta”

• W związku z udziałem naszych uczniów i nauczycieli w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”, która od czterech lat odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej młodzież kl. IV, VII i VIII udała się na cmentarz parafialny w Bidzinach aby zapalić znicze na zbiorowych mogiłach żołnierzy poległych w pierwszej i drugiej wojnie światowej. #SzkołaPamięta

• Olimpiady Wiedzy Liturgicznej

• W naszej szkole odbył się etap dekanalny XX Diecezjalnej Olimpiady Wiedzy Liturgicznej „ Sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego – Kapłaństwo”. Do drugiego etapu zakwalifikowało się po trzech uczniów ze Szkoły Podstawowej w Janowicach i ZSO im. E. Szylki w Ożarowie. Uczestnicy zmierzyli się z bardzo trudnym testem składającym się z 23 pytań. Zgodnie z regulaminem w finale diecezjalnym olimpiady nasz dekanat mogą reprezentować tylko dwie osoby i będą to Franciszek Lenartowicz z parafii Bidziny i Filip Paw z parafii Sobótka. Życzymy powodzenia!

• ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I

• 27 października w poczet uczniów naszej szkoły zostali przyjęci uczniowie klasy pierwszej. Gratulujemy i życzymy wielu przyjaciół oraz sukcesów w nauce.

• Halloween Party w klasach 1-4

• W dniu dzisiejszym nasi młodsi uczniowie wzięli udział w konkursach i zabawach z okazji Halloween, przygotowanych przez nauczyciela języka angielskiego- p. Małgorzatę Pajdę.

Wydarzenie dostarczyło wszystkim miłych wrażeń oraz przybliżyło słownictwo i obyczaje związane z tym świętem