• Wieczór wigilijny

• „Maleńka miłość w żłobie śpi,

Maleńka Miłość przy Matce Świętej.

Dziś cala ziemia i niebo lśni

dla tej Miłości maleńkiej.”

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który wszyscy długo czekają. 19 grudnia podczas wyjątkowego wieczoru wigilijnego w naszej szkole można było przeżyć ciszę betlejemskiej Nocy i radość nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Pod kierunkiem nauczycieli Pani Małgorzaty Pajdy oraz Pani Justyny Kity uczniowie wystawili wyjątkowe przedstawienie artystyczno-wokalne, które było dla wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Występujący uczniowie wykazali się dużym kunsztem aktorskim i muzycznym. Ich gra była pełna otwartości, szczerości, ciepła a także nie brakowało humoru.

Wzruszeni rodzice, dziadkowie mogli zachwycić się publicznym występem swoich pociech.

Uroczyste spotkanie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Po części artystycznej Dyrektor szkoły – Pani Anna Kubala złożyła obecnym gościom życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Ciepłe, świąteczne słowa popłynęły również od Panów Burmistrzów- Pana Marcina Majchera i Pana Pawła Rędziaka, Przedwodniczącej Rady Miejskiej- Pani Haliny Dragan oraz Radnej gminy Ożarów- Pani Jolanty Wąsik.

Miłym akcentem dla młodych aktorów były słodkie upominki.

Podczas spotkania odbył się kiermasz świąteczny a zebrane środki wspomogą Dom Dziecka w Łoniowie

Dziękujemy za obecność i wsparcie

Ten magiczny wieczór z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.

• „NAJPIĘKNIEJSZA ŚWIĄTECZNA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA”

• Bożonarodzeniowe dekoracje to element, który wprowadza nas w wyjątkowy nastrój. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wojewódzkim konkursie pt.„Najpiękniejsza świąteczna ozdoba bożonarodzeniowa” i wykonali piękne przestrzenne dekoracje świąteczne. Konkurs nie tylko dostarczył dzieciom okazji do wyrażenia swojego talentu artystycznego, ale także stworzył atmosferę świątecznej magii.

W etapie szkolnym konkursu wzięli udział uczniowie: z klasy I – Aleksandra i Weronika Kiec, Franciszek Stawiarski, Maciej Wójcik; z klasy II – Sebastian Kolasa, Natalia Schabowska, Jagoda Szarpała, Julia Świątańska – Pawłowska; z klasy IV – Julia Trojanowska; z klasy V – Maciej Walos, Piotr Żyła; z klasy VIII – Jakub Krakowiak.

Prace naszych uczniów były oryginalne, pomysłowe i bardzo estetycznie wykonane.

Wszyscy otrzymali z rąk Pani Dyrektor Anny Kubali nagrody - świąteczne upominki.

Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za zaangażowanie w konkursie i serdecznie gratulujemy.

Podczas Wigilii szkolnej odbędzie się kiermasz stroików świątecznych wykonanych przez naszych uczniów. Dochód będzie przeznaczony dla Domu Dziecka w Łoniowie.

Serdecznie zapraszamy do zakupu stroików.

• Wycieczka do Tarnobrzega

• 🎅MIKOŁAJKOWA🎅wycieczka integracyjna uczniów klas IV - VIII do Tarnobrzega.🎞Film "Wonka" w Kinie Wisła,🎳 kręgle i pizza 🍕 oraz świetna zabawa w dobrym towarzystwie🥳

• Zaczarowany świat magii i wróżb, czyli Andrzejki w naszej szkole

Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą uchylić rąbka tajemnicy jaką kryje przyszłość.

Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa.

Dowiedzieli się jaka niespodzianka na nich czeka, odkrywając magiczne kubki oraz odkryli czy dane im będzie wyruszyć w daleką podróż.

Magiczna kula udzielała odpowiedzi na nurtujące uczniów pytania

Po wróżbach nastał czas zabawy

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały