• Gminny konkurs o tematyce ekologicznej

• Został rozstrzygnięty gminny konkurs o tematyce ekologicznej „Stroik z darów natury". Wyróżnienie otrzymał Marcelek Walos z naszego Oddziału Przedszkolnego. Gratulujemy!!! Wszyscy uczestnicy konkursu czyli Marcelek Walos, Szymuś Kolasa, Blanka Łukasiewicz i Oliwka Przysucha otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Dziękujemy Ananaskom oraz rodzicom za udział w konkursie.

• Wigilia szkolna.

• 20 grudnia w naszej szkole można było poczuć magię zbliżających się świąt.

Jasełka - od wieków wpisane w polską tradycję, w tym roku zostały zaprezentowane przez dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I, III, IV i VIII.

Dzieci wcielając się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów i trzech króli przybliżyły okoliczności narodzin Pana Jezusa a wspaniale zaśpiewane pastorałki napełniły wszystkich świąteczną radością.

Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Po występie głos zabrała dyrektor szkoły- pani Anna Kubala oraz burmistrz Ożarowa -pan Marcin Majcher, składając wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia.

Życzymy zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz mnóstwo radości z przebywania z bliskimi

• Wycieczka do Tarnobrzega.

• Mikołajkowy wyjazd Kręgle, pizza i kino. Była integracja i rywalizacja. Było smacznie, wesoło i śpiewająco, Wielki Zielony Krokodyl Domowy zaraził nas swoim śpiewem.

• Bajki, baśnie, bajeczki… 🤩🫅💃🏰

• 9 grudnia nasi pierwszoklasiści przenieśli się do magicznej krainy baśni i bajek. Podczas zajęć dzieci wykonywały różne zadania związane z bajkami. Rozwiązywały zagadki, quizy, rozpoznawały postacie, rekwizyty i tytuły znanych baśni, malowały wybranych baśniowych bohaterów. Były również muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzień ten dostarczył wszystkim wiele pozytywnych emocji.

• Wycieczka do wioski św. Mikołaja w Ujeździe

• Wchodząc w świąteczny czas dzieci z grupy Ananaski oraz uczniowie z klasy I i III wybrały się do wioski św. Mikołaja stacjonującej w Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Dzieci poznały historię Zamku, spacerowały po ruinach i spotkały Białą Damę. Następnie ochoczo wzięły się do pracy plastycznej na świątecznych warsztatach. Na koniec spotkały samego Mikołaja i otrzymały od niego prezenty.

• Występ cyrku.

• Dziś gościliśmy niecodziennych gości - Cyrk. Uczniowie obejrzeli ciekawy program artystyczny.

Wystąpił wesoły klaun, który bawił dzieci swoimi sztuczkami. Wybrani uczniowie nie tylko mieli okazję podziwiać sztuczki cyrkowe, ale także brać w nich czynny udział. Wszyscy z entuzjazmem próbowali wykonać cyrkowe triki, co wzbudzało radość wszystkich widzów. Wielką radość wywołało wyczarowanie królika. Każdy widz mógł go pogłaskać. W cyrku jak to w cyrku, nie mogło zabraknąć pokazów żonglerki czy iluzji.Wspaniały występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć.

• ANDRZEJKI W SZKOLE

• Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

30 listopada Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Małgorzaty Pajda oraz Pani Justyny Kity przygotował wróżby andrzejkowe dla wszystkich uczniów szkoły.

W tym dniu jedna z klas została zamieniona w "Salę Wróżb.

Nasi Wróżbici oraz Wróżbitki z zapałem zabrali się za przepowiadanie wszystkim chętnym przyszłości z kart, magicznych serc oraz kombinacji cyfr z daty urodzenia. Nie mogło zabraknąć ciasteczek z wróżbą a magiczna kula pomogła znaleźć odpowiedź na nurtujące uczniów pytania… Po wróżbach uczniowie miło spędzili czas przy wspólnej zabawie i klasowym poczęstunku wraz z wychowawcami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji